KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15103095
nr 1510 3095
Ellen Wängberg
(1903-1989), Sverige
Oljemålning, "Får, Ihreviken". Signerad, daterad 1968. Olja på duk, 36x61 cm, yttermått inklusive ram: 38x64 cm
Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 12 december 2022
kl 19:46:20
100 kr
150 kr
12 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Ellen Wängberg
Läs mer om Ellen Wängberg